Plastik Slipsheet ve Tahta Palet Karşılaştırması

Slip Sheet depolama alanınızı arttırır

Depolama alanınızda yalnızca satış ve nakliye bekleyen ürünlerinizi değil aynı zamanda tahta paletlerinizi de depolama yapıyorsunuz. 1 tahta paletin kapladığı alana 100e yakın plastik slip sheet sığabilmektedir. Bu sayede örnek olarak 1 metreküp bir hacimde 1000 adet slipsheet depo edebilirken, aynı sayıda tahte palet depolamak için 10x10 metrelik 100 metreküp bir alana ihtiyaç duyarsınız. Bu da nakliyeyi bekleyen ürünlerinize ayırmak istediğiniz alanı kısıtlayacaktır.

Slip Sheet %100 geri dönüşüm yapılabilir

Slip Sheet 100% geri dönüşümü yapılabilecek plastik malzemelerden üretilmektedir. Bu özelliği sayesinde firmanızın karbon ayak izini ciddi miktarda azaltabilirsiniz. Ayrıca zamanla ömrünü tamamlamış slipsheetlerinizi de geri dönüşüm ve fiyat avantajı sağlamak açısından firmamıza geri verebilirsiniz.

Slip Sheet böcek ve küf oluşturmaz

Özel bir plastik blendden üretilen slipsheetlerimiz asla böcek veya küf oluşturmaz. Gıda ürünleri için hiçbir risk oluşturmaz. Asla içerisine nem çekmez ve sulu ortamlarda güvenle kullanılabilir. Plastik slipsheetler uzun süre deponuzda saklanabilir.

Slip Sheet nakliye maliyetlerinizi düşürür

Tahta paletlere nazaran slipsheetler oldukça uygun fiyatlıdır ve kendi fiyatının yanı sıra nakliyede size sağladığı hacim avantajı sayesinde dolaylı olarak da maliyetlerinizin düşmesine yardım eder. Tahta palet gibi konteynerde yer kaplamayan slip sheet, konteynere sığabilecek mal miktarınızı ciddi miktarda arttırmakta ve bu sayede size nakliye maliyeti açısından avantaj sağlamaktadır.

Slip Sheet hafiftir

Slipsheet tahta palete oranla oldukça hafiftir, bu da kilogram bazında yapmış olduğunuz nakliyelerde size fiyat avantajı sağlarken, tır veya konteyner başına ağırlığınızı düşürerek daha fazla mal nakliye edilmesini sağlar.

Slip Sheet tahta palete nazaran oldukça ucuzdur

Sağladığı birçok dolaylı faydanın yanı sıra, birebir fiyatları karşılaştırıldığında slipsheet tahta palete göre oldukça uygundur. Slipsheet operasyonuna firmanızı adapte ederek yüksek oranda palet maliyeti tasarrufu edebilirsiniz.