Slipsheet ve Şirketimiz Hakkında

Şirketimiz Akdeniz Kalıp Plastik, 20 yılı aşkın süredir plastik sektöründe faaliyet göstermektedir. Türkiye'de şu an belki her evde veya fabrikada kullanılan plastik bazı aksamları Türkiye'de ilk üreten şirket olma statüsüne sahibiz. Bu yönden sektöre yön veren yapımızın gereği olarak Türkiye'de geleneksel yollarla yapılan nakliye, istif ve ambalaj yöntemlerine slipsheet kullanımı ile yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyoruz.

Yurtdışında palet ve forklift mekanizmaları oldukça çeşitlenmiştir. Nakliyede kullanılan en eski yöntemlerden olan tahta paletler günümüzde yavaş yavaş geçerliliğini yitirmektedir. Standart forkliftlere ek bir harcama yapılmadan kullanılan tahta paletler nakliye için aslında oldukça pahalı ve geri dönüşümü olmayan bir yöntemdir. Avrupa'daki birçok ülkenin yanı sıra Japonya ve ABD ' de devlet tahta paletin terk edilmesi adına yaptırımlar uygulayabilmektedir.

Plastik slip sheet ülkemiz için oldukça yeni bir konsept olmasına karşın yurt dışında oldukça yaygındır. Ülkemize de slipsheet teknolojisi daha çok yabancı ülkelere ithalat yapan şirketler aracılığıyla girmektedir. Önümüzdeki yıllarda oldukça yaygınlaşacak olan slip sheet nakliye yöntemi yüksek miktarda tasarruf sağlamasının yanı sıra doğa dostu olması da onu her geçen gün daha önemli hale getirmektedir.