Plastik Slipsheet ve Karton Slipsheet Karşılaştırması

Plastik Slip Sheet daha sağlamdır

Plastik slip sheet mukavemet olarak kartona nazaran oldukça yüksektir. Kesinlikle tek kullanımlık olmayıp defalarca sefer kullanılabilmektedir.

Plastik Slip Sheetin yük dayanımı daha yüksektir

Plastik malzemenin doğası gereği kartona nazaran birim kalınlık başına yük dayanımı oldukça yüksektir. Plastik slip sheet yük dayanımı zamanla azalmaz, üretildiği dayanımı oldukça uzun süre koruyabilir.

Her yüzeyde kullanılır kayma ve yırtılma yapmaz

Yüksek yüzey mukavemeti sayesinde plastik slipsheet beton ve pürüzlü yüzeyler dahil her yüzeyde kullanılabilir. Yırtılmaya karşı dayanımı da oldukça yüksektir. 

Plastik Slip Sheet rutubet ve sudan etkilenmez

Plastik slip sheet yapısı gereği su çeken veya sudan etkilenen bir malzeme değildir. Slipsheet bir kaplama ile değil tüm yapısı gereği suya dayanımı üst düzeydedir. Islak zeminlerde veya dış ortamda kullanılabilir.

Soğul zincir taşımacılığa uygundur

Plastik Slip Sheet ürünümüzü soğuk zincir taşımacılıkta kullanılabilmektedir. Nem ve soğuktan etkilenmez, mukavemetini her koşulda korur.

Plastik Slip Sheet %100 geri dönüştürülebilir

Plastik slip sheet kesinlikle karton slipsheet gibi tek kullanımlık değildir. Defalarca kez kullanılabilir. Ömrünü tamamlayan slip sheetler ise geridönüşüm yapılarak tekrar kullanılabilir.

Böceklenme veya küf yapmaz

Yapısı gereği plastik slip sheet, böcek kurt veya küf gibi zararlılara konak olabilecek bir ortam yaratmaz. Nem de çekmemesinden dolayı gıda güvenliğini tehdit eden bir durum yaratmaz.

Plastik Slip Sheet otomatik sisteme uygundur

Endüstri 4.0 standartlarında üretim yapan ve otomasyon ile makinalaşmayı hedefleyen fabrikalar için plastik slip sheet çok avantajlı bir üründür. Otomatik vantuzlu yerleştirme ekipmanlarına yüksek uyum sağlar.